DOGA CARS / Rady pre motoristov / Stierače sú druhé oči


Stierače sú druhé oči

Stierače na aute sú samozrejmosťou, ktoré patria medzi najviac zanedbávané doplnky, hoci sú neoddeliteľným prvkom najmä počas dažďa, hmly a snehu. Navyše keď si uvedomíme, že zotrené čelné sklo a dobre zotrené čelné sklo je obrovský rozdiel. 

Ako sa starať o stierače?

Stierače je potrebné udržiavať čisté, najvhodnejšie ich je pred každou jazdou utrieť vlhkou handričkou. Zároveň im škodí stieranie na sucho a hlavne zimné obdobie, kedy sú stierače primrznuté o okno, prípadne je na nich alebo na skle sneh či ľad. Používanie namrznutých stieračov ich môže ľahko poškodiť. 

Kedy ich vymeniť?

Stierače si môžete skontrolovať kľudne aj vy. Keď pri stieraní vidíte šmuhy, prípadne vám na niektorých miestach stierače ani nestierajú, je najvyšší čas ich vymeniť. Nezabudnite si pred testom očistiť sklo aj stierače, niekedy sa môže stať, že vám ostávajú šmuhy kvôli znečisteným stieračom. Všeobecne, ale môžeme odporučiť vymeniť stierače 1x do roka. 

Ako ich vymeniť?

Rôzne autá majú rôzne typy stieračov. Výmena stieračov je vo väčšine prípadov rýchla a ľahká. Odporúčame vám zakúpiť stierače podľa typového značenia súčasného stierača alebo vozidla. Video návodov nájdete na internete mnoho. Ak si predsa netrúfate vymeniť stierače, obráťte sa na autoservis. 

Podobné články